SR301A103GAA is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
KEMET
In Stock: 436
Datasheet
10000 pF ±2% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial
SR301A103GAA
DigiKey Part Number
SR301A103GAA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SR301A103GAA
Description
CAP CER 10000PF 100V NP0 RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Active
Size / Dimension
0.300" L x 0.150" W (7.62mm x 3.81mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.360" (9.14mm)
Tolerance
±2%
Lead Spacing
0.200" (5.08mm)