SR215E104MAA
DigiKey Part Number
478-2477-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SR215E104MAA
Description
CAP CER 0.1UF 50V Z5U RADIAL
Customer Reference
Detailed Description
0.1 µF ±20% 50V Ceramic Capacitor Z5U Radial
Operating Temperature
10°C ~ 85°C
Part Status
Discontinued at DigiKey
Size / Dimension
0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.200" (5.08mm)
Tolerance
±20%
Lead Spacing
0.200" (5.08mm)