SR215C103JAR
DigiKey Part Number
478-5739-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SR215C103JAR
Description
CAP CER 10000PF 50V X7R RADIAL
Detailed Description
10000 pF ±5% 50V Ceramic Capacitor X7R Radial
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
SR215C103JAR Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.200" (5.08mm)
Tolerance
±5%
Lead Spacing
0.200" (5.08mm)