SR152A470GARTR1
DigiKey Part Number
SR152A470GARTR1-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SR152A470GARTR1
Description
CAP CER 47PF 200V NP0 RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
47 pF ±2% 200V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Size / Dimension
0.150" L x 0.100" W (3.81mm x 2.54mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.150" (3.81mm)
Tolerance
±2%
Lead Spacing
0.100" (2.54mm)