SR152A3R0CAA
DigiKey Part Number
SR152A3R0CAA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SR152A3R0CAA
Description
CAP CER 3PF 200V NP0 RADIAL
Detailed Description
3 pF ±0.25pF 200V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.150" L x 0.100" W (3.81mm x 2.54mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.150" (3.81mm)
Tolerance
±0.25pF
Lead Spacing
0.100" (2.54mm)