SR151C222KARTR2
DigiKey Part Number
478-7309-2-ND - Tape & Reel (TR)
478-7309-1-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SR151C222KARTR2
Description
CAP CER 2200PF 100V X7R RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2200 pF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R Radial
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Size / Dimension
0.150" L x 0.100" W (3.81mm x 2.54mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.150" (3.81mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.100" (2.54mm)