SR151A6R8CAR is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
6.8 pF ±0.25pF 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial
SR151A6R8CAR
DigiKey Part Number
SR151A6R8CAR-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SR151A6R8CAR
Description
CAP CER 6.8PF 100V NP0 RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
SR151A6R8CAR Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.150" L x 0.100" W (3.81mm x 2.54mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.150" (3.81mm)
Tolerance
±0.25pF
Lead Spacing
0.100" (2.54mm)