SR151A270GAR is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
27 pF ±2% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial
SR151A270GAR
DigiKey Part Number
SR151A270GAR-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SR151A270GAR
Description
CAP CER 27PF 100V NP0 RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.150" L x 0.100" W (3.81mm x 2.54mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.150" (3.81mm)
Tolerance
±2%
Lead Spacing
0.100" (2.54mm)