SR075C103KAATR1
DigiKey Part Number
478-11000-2-ND - Tape & Reel (TR)
478-11000-1-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SR075C103KAATR1
Description
CAP CER 10000PF 50V X7R RADIAL
Customer Reference
Detailed Description
10000 pF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R Radial
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Applications
Series
Mounting Type
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Package / Case
Radial
Part Status
Discontinued at DigiKey
Size / Dimension
0.150" L x 0.100" W (3.81mm x 2.54mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.100" (2.54mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.100" (2.54mm)