SR071A331KARAP2 is available for purchase but is not normally stocked.
Similar
In Stock: 107
Upgrade
330 pF ±10% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial
SR071A331KARAP2
DigiKey Part Number
SR071A331KARAP2-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SR071A331KARAP2
Description
CAP CER 330PF 100V NP0 RADIAL
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Box (TB)
Size / Dimension
0.150" L x 0.100" W (3.81mm x 2.54mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.100" (2.54mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.100" (2.54mm)