SQCB2M271JAJWE
DigiKey Part Number
SQCB2M271JAJWE-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SQCB2M271JAJWE
Description
CAP CER 270PF 200V 1111
Customer Reference
Detailed Description
270 pF ±5% 200V Ceramic Capacitor M 1111 (2828 Metric)
EDA/CAD Models
SQCB2M271JAJWE Models
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Series
Features
High Q, Low Loss
Packaging
Tray
Package / Case
1111 (2828 Metric)
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.110" L x 0.110" W (2.79mm x 2.79mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.102" (2.59mm)