SQCB2M221JAJME
DigiKey Part Number
478-2656-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SQCB2M221JAJME
Description
CAP CER 220PF 200V 1111
Customer Reference
Detailed Description
220 pF ±5% 200V Ceramic Capacitor M 1111 (2828 Metric)
EDA/CAD Models
SQCB2M221JAJME Models
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Series
Features
High Q, Low Loss, Ultra Low ESR
Package / Case
1111 (2828 Metric)
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.110" L x 0.110" W (2.79mm x 2.79mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.102" (2.59mm)