SQCAEM100JAJME
DigiKey Part Number
478-2693-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SQCAEM100JAJME
Description
CAP CER 10PF 150V 0505
Customer Reference
Detailed Description
10 pF ±5% 150V Ceramic Capacitor M 0505 (1313 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
SQCAEM100JAJME Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Features
High Q, Low Loss, Ultra Low ESR
Packaging
Tape & Reel (TR)
Applications
Part Status
Obsolete
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
0505 (1313 Metric)
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.055" L x 0.055" W (1.40mm x 1.40mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.022" (0.57mm)