SA115C104KAA is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Similar
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
In Stock: 140.426
Datasheet
0.1 µF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R Axial
SA115C104KAA
DigiKey Part Number
478-2435-2-ND - Tape & Reel (TR)
478-2435-1-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SA115C104KAA
Description
CAP CER 0.1UF 50V X7R AXIAL
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
SA115C104KAA Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Mounting Type
Part Status
Obsolete
Package / Case
Axial
Capacitance
Size / Dimension
0.120" Dia x 0.170" L (3.05mm x 4.32mm)
Tolerance
±10%