SA105C473JAA is out of stock and backorders are currently unavailable.
Available Substitutes:
Similar
Datasheet
0.047 µF ±5% 50V Ceramic Capacitor X7R Axial
SA105C473JAA
DigiKey Part Number
SA105C473JAA-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SA105C473JAA
Description
CAP CER 0.047UF 50V X7R AXIAL
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
SA105C473JAA Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Discontinued at DigiKey
Size / Dimension
0.100" Dia x 0.170" L (2.54mm x 4.32mm)
Tolerance
±5%