SA105C123MAA
DigiKey Part Number
SA105C123MAA-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SA105C123MAA
Description
CAP CER 0.012UF 50V X7R AXIAL
Customer Reference
Detailed Description
0.012 µF ±20% 50V Ceramic Capacitor X7R Axial
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
SA105C123MAA Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Part Status
Discontinued at DigiKey
Package / Case
Axial
Capacitance
Size / Dimension
0.100" Dia x 0.170" L (2.54mm x 4.32mm)
Tolerance
±20%