SA102C682KAA
DigiKey Part Number
SA102C682KAA-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SA102C682KAA
Description
CAP CER 6800PF 200V X7R AXIAL
Customer Reference
Detailed Description
6800 pF ±10% 200V Ceramic Capacitor X7R Axial
EDA/CAD Models
SA102C682KAA Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Part Status
Discontinued at DigiKey
Size / Dimension
0.100" Dia x 0.170" L (2.54mm x 4.32mm)
Tolerance
±10%