SA102A180KAA is out of stock and backorders are currently unavailable.
Available Substitutes:
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 206
Datasheet
In Stock: 0
18 pF ±10% 200V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Axial
SA102A180KAA
DigiKey Part Number
SA102A180KAA-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SA102A180KAA
Description
CAP CER 18PF 200V NP0 AXIAL
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
SA102A180KAA Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Discontinued at DigiKey
Size / Dimension
0.100" Dia x 0.170" L (2.54mm x 4.32mm)
Tolerance
±10%