SA101C822JAA
DigiKey Part Number
SA101C822JAA-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SA101C822JAA
Description
CAP CER 8200PF 100V X7R AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
8200 pF ±5% 100V Ceramic Capacitor X7R Axial
EDA/CAD Models
SA101C822JAA Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Size / Dimension
0.100" Dia x 0.170" L (2.54mm x 4.32mm)
Tolerance
±5%