SA101C152KAA
DigiKey Part Number
478-SA101C152KAATR-ND - Tape & Reel (TR)
478-SA101C152KAACT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SA101C152KAA
Description
CAP CER 1500PF 100V X7R AXIAL
Customer Reference
Detailed Description
1500 pF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R Axial
EDA/CAD Models
SA101C152KAA Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Mounting Type
Part Status
Obsolete
Size / Dimension
0.100" Dia x 0.170" L (2.54mm x 4.32mm)
Tolerance
±10%