SA101A821JAR is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Direct
In Stock: 0
Datasheet
820 pF ±5% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Axial
SA101A821JAR
DigiKey Part Number
SA101A821JAR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SA101A821JAR
Description
CAP CER 820PF 100V NP0 AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
SA101A821JAR Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Part Status
Active
Size / Dimension
0.100" Dia x 0.170" L (2.54mm x 4.32mm)
Tolerance
±5%