SA101A471FAA is out of stock and backorders are currently unavailable.
Datasheet
470 pF ±1% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Axial
SA101A471FAA
DigiKey Part Number
SA101A471FAA-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SA101A471FAA
Description
CAP CER 470PF 100V C0G/NP0 AXIAL
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
SA101A471FAA Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Part Status
Discontinued at DigiKey
Size / Dimension
0.100" Dia x 0.170" L (2.54mm x 4.32mm)
Tolerance
±1%