SA051A471JAC is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Similar
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Similar
470 pF ±5% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Axial
SA051A471JAC
DigiKey Part Number
SA051A471JAC-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SA051A471JAC
Description
CAP CER 470PF 100V NP0 AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
SA051A471JAC Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Applications
Packaging
Tape & Box (TB)
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
Axial
Capacitance
Size / Dimension
0.091" Dia x 0.118" L (2.30mm x 3.00mm)
Tolerance
±5%