MR051C221KAATR1 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Datasheet
220 pF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R Radial
MR051C221KAATR1
DigiKey Part Number
MR051C221KAATR1-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MR051C221KAATR1
Description
CAP CER 220PF 100V X7R RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.190" L x 0.090" W (4.83mm x 2.28mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.235" (5.97mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.200" (5.08mm)