MG064L18X500DP
DigiKey Part Number
478-2480-2-ND - Tape & Reel (TR)
478-2480-1-ND - Cut Tape (CT)
478-2480-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MG064L18X500DP
Description
VARISTOR 28V 20A 0612
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
28 V 20 A Varistor 4 Circuit Surface Mount, MLCV 0612 (1632 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
MG064L18X500DP Models
Category
Varistor Voltage (Max)
30.8 V
Manufacturer
KYOCERA AVX
Current - Surge
20 A
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Energy
0.1J
Part Status
Active
Number of Circuits
4
Maximum AC Volts
14 V
Capacitance @ Frequency
75 pF @ 1 MHz
Maximum DC Volts
18 V
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C (TA)
Varistor Voltage (Min)
25.2 V
Mounting Type
Surface Mount, MLCV
Varistor Voltage (Typ)
28 V