MA105C102MAA
DigiKey Part Number
478-MA105C102MAATR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MA105C102MAA
Description
CKR MOLDED AXIALS
Manufacturer Standard Lead Time
99 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1000 pF ±20% 50V Ceramic Capacitor X7R Axial
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
Axial
Capacitance
Size / Dimension
0.090" Dia x 0.160" L (2.29mm x 4.07mm)
Tolerance
±20%