LD06YD106KAB2A is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
10 µF ±10% 16V Ceramic Capacitor X5R 1206 (3216 Metric)
LD06YD106KAB2A
DigiKey Part Number
LD06YD106KAB2A-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LD06YD106KAB2A
Description
CAP CER 10UF 16V X5R 1206
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
LD06YD106KAB2A Models
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.070" (1.78mm)