LD065A200GAB2A is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
20 pF ±2% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1206 (3216 Metric)
LD065A200GAB2A
DigiKey Part Number
LD065A200GAB2A-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LD065A200GAB2A
Description
CAP CER 20PF 50V NP0 1206
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
LD065A200GAB2A Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±2%
Thickness (Max)
0.037" (0.94mm)