LD03YC104KAB2A
DigiKey Part Number
478-4929-2-ND - Tape & Reel (TR)
478-4929-1-ND - Cut Tape (CT)
478-4929-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LD03YC104KAB2A
Description
CAP CER 0.1UF 16V X7R 0603
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.1 µF ±10% 16V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
EDA/CAD Models
LD03YC104KAB2A Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)