LD035A3R3BAB2A is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
3.3 pF ±0.1pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)
LD035A3R3BAB2A
DigiKey Part Number
LD035A3R3BAB2A-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LD035A3R3BAB2A
Description
CAP CER 3.3PF 50V NP0 0603
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
LD035A3R3BAB2A Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Tolerance
±0.1pF
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)