LD033C333JAB2A is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
0.033 µF ±5% 25V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
LD033C333JAB2A
DigiKey Part Number
LD033C333JAB2A-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LD033C333JAB2A
Description
CAP CER 0.033UF 25V X7R 0603
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
LD033C333JAB2A Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)