LD031U820FAB2A is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
KYOCERA AVX
In Stock: 5.506
Datasheet
Parametric Equivalent
KYOCERA AVX
In Stock: 1.036
Datasheet
Parametric Equivalent
Direct
Knowles Syfer
KEMET
YAGEO
Vishay Vitramon
Vishay Vitramon
Upgrade
Knowles Syfer
Upgrade
KEMET
82 pF ±1% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)
LD031U820FAB2A
DigiKey Part Number
LD031U820FAB2A-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LD031U820FAB2A
Description
CAP CER 82PF 100V C0G/NP0 0603
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
LD031U820FAB2A Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.060" L x 0.030" W (1.52mm x 0.76mm)
Tolerance
±1%
Thickness (Max)
0.036" (0.91mm)