LD031A820FAB2A is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
82 pF ±1% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)
LD031A820FAB2A
DigiKey Part Number
LD031A820FAB2A-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LD031A820FAB2A
Description
CAP CER 82PF 100V NP0 0603
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
LD031A820FAB2A Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Tolerance
±1%
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)