LD025C102JAB2A
DigiKey Part Number
478-LD025C102JAB2ATR-ND - Tape & Reel (TR)
478-LD025C102JAB2ACT-ND - Cut Tape (CT)
478-LD025C102JAB2ADKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LD025C102JAB2A
Description
CAP CER 1000PF 50V X7R 0402
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1000 pF ±5% 50V Ceramic Capacitor X7R 0402 (1005 Metric)
EDA/CAD Models
LD025C102JAB2A Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.022" (0.56mm)