L04021R5BHNTR
DigiKey Part Number
478-4194-2-ND - Tape & Reel (TR)
478-4194-1-ND - Cut Tape (CT)
478-4194-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L04021R5BHNTR
Description
FIXED IND 1.5NH 400MA 200 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1.5 nH Unshielded Thin Film Inductor 400 mA 200mOhm Max 0402 (1005 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
L04021R5BHNTR Models
Category
Shielding
Unshielded
Mfr
DC Resistance (DCR)
200mOhm Max
Series
Q @ Freq
20 @ 450MHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Frequency - Self Resonant
18GHz
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
450 MHz
Type
Thin Film
Mounting Type
Surface Mount
Material - Core
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Inductance
Supplier Device Package
0402 (1005 Metric)
Tolerance
±0.1nH
Size / Dimension
0.039" L x 0.023" W (1.00mm x 0.58mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.018" (0.45mm)