KGQ32DCG2D560FT
DigiKey Part Number
478-KGQ32DCG2D560FTTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KGQ32DCG2D560FT
Description
CAP CER 56PF 200V NP0 1210
Detailed Description
56 pF ±1% 200V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1210 (3225 Metric)
EDA/CAD Models
KGQ32DCG2D560FT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Tolerance
±1%
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.49mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.055" (1.40mm)