KGQ32DCG2D200GT
DigiKey Part Number
478-KGQ32DCG2D200GTTR-ND - Tape & Reel (TR)
478-KGQ32DCG2D200GTCT-ND - Cut Tape (CT)
478-KGQ32DCG2D200GTDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KGQ32DCG2D200GT
Description
CAP CER 20PF 200V NP0 1210
Detailed Description
20 pF ±2% 200V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1210 (3225 Metric)
EDA/CAD Models
KGQ32DCG2D200GT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Tolerance
±2%
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.037" (0.94mm)