KGP43TR72A106MS2J
DigiKey Part Number
478-KGP43TR72A106MS2JTR-ND - Tape & Reel (TR)
478-KGP43TR72A106MS2JCT-ND - Cut Tape (CT)
478-KGP43TR72A106MS2JDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KGP43TR72A106MS2J
Description
1812, X7R, 100V, 10UF, 20%, 2 CH
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 µF ±20% 100V Ceramic Capacitor X7R Stacked SMD, 2 J-Lead
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Low ESL (Stacked)
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
Stacked SMD, 2 J-Lead
Capacitance
Size / Dimension
0.189" L x 0.126" W (4.80mm x 3.20mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.250" (6.35mm)