KGM31VCG2A222FL is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KYOCERA AVX
In Stock: 2.739
Datasheet
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
KEMET
In Stock: 755
2200 pF ±1% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1206 (3216 Metric)
KGM31VCG2A222FL
DigiKey Part Number
478-KGM31VCG2A222FLTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KGM31VCG2A222FL
Description
CAP CER 2200PF 100V C0G/NP0 1206
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
KGM31VCG2A222FL Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±1%
Thickness (Max)
0.048" (1.22mm)