KGM31TCG2D152KU is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Direct
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
KEMET
YAGEO
1500 pF ±10% 200V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1206 (3216 Metric)
KGM31TCG2D152KU
DigiKey Part Number
478-KGM31TCG2D152KUTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KGM31TCG2D152KU
Description
CAP CER 1500PF 200V C0G/NP0 1206
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
KGM31TCG2D152KU Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.053" (1.35mm)