KGM15ACG2A8R2DM is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Direct
KEMET
Direct
Vishay Vitramon
Vishay Vitramon
8.2 pF ±0.5pF 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)
KGM15ACG2A8R2DM
DigiKey Part Number
478-KGM15ACG2A8R2DMTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KGM15ACG2A8R2DM
Description
CAP CER 8.2PF 100V C0G/NP0 0603
Detailed Description
EDA/CAD Models
KGM15ACG2A8R2DM Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Tolerance
±0.5pF
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)