KGM15ACG2A331GT is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 13.834
Datasheet
Parametric Equivalent
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Direct
Knowles Syfer
Direct
YAGEO
Vishay Vitramon
Vishay Vitramon
Upgrade
Knowles Syfer
330 pF ±2% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)
KGM15ACG2A331GT
DigiKey Part Number
478-KGM15ACG2A331GTTR-ND - Tape & Reel (TR)
478-KGM15ACG2A331GTCT-ND - Cut Tape (CT)
478-KGM15ACG2A331GTDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KGM15ACG2A331GT
Description
CAP CER 330PF 100V C0G/NP0 0603
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
KGM15ACG2A331GT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Tolerance
±2%
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)