KGM03AR71E331JH
DigiKey Part Number
478-KGM03AR71E331JHTR-ND - Tape & Reel (TR)
478-KGM03AR71E331JHCT-ND - Cut Tape (CT)
478-KGM03AR71E331JHDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KGM03AR71E331JH
Description
CAP CER 330PF 25V X7R 0201
Detailed Description
330 pF ±5% 25V Ceramic Capacitor X7R 0201 (0603 Metric)
EDA/CAD Models
KGM03AR71E331JH Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.013" (0.33mm)