KGF43GR71H105KV
DigiKey Part Number
478-KGF43GR71H105KVTR-ND - Tape & Reel (TR)
478-KGF43GR71H105KVCT-ND - Cut Tape (CT)
478-KGF43GR71H105KVDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KGF43GR71H105KV
Description
CAP CER 1UF 50V X7R 1812
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1 µF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 1812 (4532 Metric)
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Features
Soft Termination
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Applications
Part Status
Active
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.050" (1.27mm)