KGF31GR72A334KU
DigiKey Part Number
478-KGF31GR72A334KUTR-ND - Tape & Reel (TR)
478-KGF31GR72A334KUCT-ND - Cut Tape (CT)
478-KGF31GR72A334KUDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KGF31GR72A334KU
Description
CAP CER 0.33UF 100V X7R 1206
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.33 µF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
KGF31GR72A334KU Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Features
Soft Termination
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Applications
Part Status
Active
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.070" (1.78mm)