KAS21BR72A222JM
DigiKey Part Number
478-KAS21BR72A222JMTR-ND - Tape & Reel (TR)
478-KAS21BR72A222JMCT-ND - Cut Tape (CT)
478-KAS21BR72A222JMDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KAS21BR72A222JM
Description
CAP CER 2200PF 100V X7R 0805
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2200 pF ±5% 100V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
KAS21BR72A222JM Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Soft Termination
Series
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Applications
Part Status
Active
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.037" (0.94mm)