KAM31GCG3A181JU
DigiKey Part Number
478-KAM31GCG3A181JUTR-ND - Tape & Reel (TR)
478-KAM31GCG3A181JUCT-ND - Cut Tape (CT)
478-KAM31GCG3A181JUDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KAM31GCG3A181JU
Description
1206 1000 V NPO 180PF +-5%
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
180 pF ±5% 1000V (1kV) Ceramic Capacitor C0G, NP0 1206 (3216 Metric)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
High Voltage
Series
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.070" (1.78mm)