KAM15AR81H682JT is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
KEMET
In Stock: 2.566
Datasheet
Similar
TDK
In Stock: 18.481
Datasheet
6800 pF ±5% 50V Ceramic Capacitor X8R 0603 (1608 Metric)
KAM15AR81H682JT
DigiKey Part Number
478-KAM15AR81H682JTTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KAM15AR81H682JT
Description
CAP CER 6800PF 50V X8R 0603
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
KAM15AR81H682JT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Mfr
Features
High Temperature
Series
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)