KAM15AR72A182MT is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
KEMET
Similar
TDK
Similar
TDK
In Stock: 110
1800 pF ±20% 100V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
KAM15AR72A182MT
DigiKey Part Number
478-KAM15AR72A182MTTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KAM15AR72A182MT
Description
CAP CER 1800PF 100V X7R 0603
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
KAM15AR72A182MT Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)