KAM15ACG2A120FT is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Direct
Knowles Syfer
In Stock: 0
Datasheet
Direct
Murata Electronics
Upgrade
Knowles Syfer
12 pF ±1% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)
KAM15ACG2A120FT
DigiKey Part Number
478-KAM15ACG2A120FTTR-ND - Tape & Reel (TR)
478-KAM15ACG2A120FTCT-ND - Cut Tape (CT)
478-KAM15ACG2A120FTDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KAM15ACG2A120FT
Description
CAP CER 12PF 100V NP0 0603
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
KAM15ACG2A120FT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Tolerance
±1%
Size / Dimension
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)